•   Fernsehen Online » TV-Kanäle » Albanien 

Albanien

A1 Report  Albanien - Nachrichten
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

3.1 von 5
16 Stimme(n)
A2 Albanian  Albanien - Öffentliches
The A2 (Autostrada 2) is the third largest motorway in Albania spanning 46.5 kilometers (28.9 mi). As it connects Fier, the sixth largest city, to

4 von 5
2 Stimme(n)
ABC News  Albanien - Nachrichten
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

3.7 von 5
17 Stimme(n)
Albanian TV of America  Albanien - Öffentliches
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

2.7 von 5
4 Stimme(n)
Alsat M  Albanien - Nachrichten
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

3 von 5
6 Stimme(n)
Alsat Tv  Albanien - Nachrichten
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

1 von 5
3 Stimme(n)
Klan Kosova  Albanien - Lokales
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

3.5 von 5
2 Stimme(n)
KLAN TV  Albanien - Öffentliches
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

3.4 von 5
11 Stimme(n)
KOHAVISION - KTV  Albanien - Music
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e "Kohavisionit"

3 von 5
2 Stimme(n)
Mrt 2  Albanien - Öffentliches
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

5 von 5
1 Stimme(n)
Mrt 2  Albanien - Öffentliches
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

4 von 5
3 Stimme(n)
Ora News  Albanien - Öffentliches
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

2.3 von 5
3 Stimme(n)